Submission to the Joint Select Committee on Cyber-Safety: Submission No. 83

Australian Privacy Foundation, Dan Jerker B Svantesson

Research output: Other contributionSubmission to governmentResearch

Abstract

The Joint Select Committee on Cyber-Safety of the 43rd Parliament was established under a resolution of appointment passed by the House of Representatives on 29 September 2010 and the Senate on 30 September 2010.

On Monday, 24 June 2013 the Committee tabled its final report entitled Issues Surrounding Cyber-Safety for Indigenous Australians. The tabling of the report concludes the work of the Committee and the Committee has now been dissolved.
Original languageEnglish
Publication statusPublished - 5 Jul 2010

    Fingerprint

Cite this